Sterylki kotów, adopcja Oskara i ranna Zula z działek

Sterylki kotów, adopcja Oskara i ranna Zula z działek

W CHATULU praca wre! Dzięki naszym wolontariuszom na sterylizację zostały złapane 3 koty z bytomskiej kopalni, były to 2 kocury i 1 kotka. Po zabiegach koty wrócą na wolność.

kopi1kopi317.04.br opiekunka Zuli, jednej z naszych podopiecznych, zauważyła, że kotka kuleje. Przy próbie sprawdzenia co się stało, kicia miauczała i nie pozwoliła się dotknąć w bolącą łapkę, opiekunka podejrzewała złamanie. Oczywiście od razu pojechała z kotką do weterynarza. Na szczęście okazało się, że przyczyną bolesności łapy nie było złamanie, a rana, która spowodowała opuchliznę i bolesność. Trzeba było poddać Zulę narkozie, oczyścić i zszyć ranę. Prawdopodobnie kotka zahaczyła przy przeskakiwaniu przez ogrodzenie na działkach o drut kolczasty. Rana została oczyszczona, zaszyta a kicia dostała stosowne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Mamy nadzieję, że Zula i Szaman znajdą nowy dom i nie będą już narażone na niebezpieczeństwa.

zula2

 

 

 

 

 

 

 

 

22.04.br nasz podopieczny Oskar, który wrócił już do pełni sił został adoptowany. Oskar mieszka w Bytomiu i oprócz ludzkiej rodziny ma do towarzystwa trzyletniego kocurka Banana.

oski223

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

thirteen + 13 =