1 % (procent)

Strona główna / 1 % (procent)

Przekaż 1% na zwierzaki w potrzebie!

Nie jesteśmy wielką organizacją, robimy natomiast wielkie rzeczy dla zwierząt. Dla naszych podopiecznych i naszych działań każdy grosz jest na wagę złota. Przekazanie Fundacji CHATUL 1% podatku jest wspaniałym gestem miłości dla zwierząt, jest po prostu dobrym uczynkiem. Przekazanie 1% nic nie kosztuje i zajmuje tylko chwilę. Jeśli możesz, poproś o przekazanie 1% najbliższych, nasze zjednoczone siły mają moc zmieniania świata!

 • Przekaż 1% na to, co bliskie Twemu sercu!

  Jeśli kochasz zwierzęta i chcesz uczynić ich życie lepszym przekaż 1% swojego podatku Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL! CHATUL to nieduża organizacja koncetrująca swoje działania na pomocy kotom wolno żyjącym, których codzienne życie jest nieustanną walką o byt. Pod naszą opiekę trafiają zwierzęta bardzo chore, często równiez nieufne. Leczymy je, sterylizujemy, dokarmiamy, zapewniamy schronienia przed zimnem. Organizmujemy domy tymczasowe, by dać szansę na adopcję tym, które chcą być przy człowieku. Naszymi podopiecznymi są też psy, ptaki i jeże.

 • Sprawdź naszą wiarygodność!

  Nie zatrudniamy pracowników, nie wypłacamy sobie żadnych wynagrodzeń. Wszyscy pracujemy społecznie! Nasze sprawodania są dostępne na stronie: https://chatul.pl/sprawozdania/ a o bieżących działaniach, sukcesach i zmartwieniach informujemy na bieżąco poprzez fanpage na facebooku

 • Wpisz nasz nr KRS 0000312325 w swoim zeznaniu podatkowym!

  • Jeśli przekazałeś nam 1% w ubiegłym roku i rozliczasz się poprzez usługę “Twój e-PIT” nasz KRS będzie w Twoim zeznaniu wpisany automatycznie.

  • Jeśli rozliczasz się poprzez “Twój e-PIT” wybierz z listy Organizacji Pożytku Publiczego Fundacja Pomocy Zwierzętom CHATUL  (jeśli chcesz wskaż cel szczegółowy i wyraź zgodę na przekazanie infomacji organizacji, ale nie jest to obowiązkowe). Dodatkowe informacje o rozliczaniu się w ten sposób znajdziesz tutaj

  • Jeśli wolisz się rozliczać w tradycyjny sposób możesz wykorzystać bezpłatny program “e-PITy” dostępny poniżej, na tej stronie. Pozwala on na wypełnianie aktywnej deklaracji i przesłanie jej do Urzędu Skarbowego lub wydrukowanie deklaracji i wysłanie jej pocztą.

  • Jeśli jesteś emerytem lub rencistą nie musisz wypełniać pełnego rozliczenia, ani nawet wyliczać kwoty 1%. Wystarczy, że wypełnisz PIT-OP, w którym podasz nasz KRS 0000312325
   PIT-OP można dostarczyć do Urzędu Skarbowego tradycyjnie, pocztą lub w formie elektronicznej. Druki do pobrania i instrukcja dostępne są w Urzędach Skarbowych i na rządowej stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/

  • W razie wątpliwości skontaktuj się z nami, postaramy się pomóc

 • Złóż zeznanie w terminie

  Złóż lub zatwierdź swój PIT za 2020 rok do 30. kwietnia 2021

 • Dziękujemy za Twój 1%

  Dzięki środkom z  Twojego 1% podatku będziemy mogli uratować kolejnego kota, czy nakarmić psa. Twój 1% jest ogromnym darem dla naszych podopiecnych, którzy sami nie potrafią prosić o pomoc. Dziękujemy, że nam zaufałes i przekazałeś swój 1% podatku. Dzięki takim gestom każdego roku udaje się nam robić coraz więcej dla zwierząt w potrzebie.

zwierzak 1

Tak jak ty potrzebuję do życia nie tylko jedzenia, ale także opieki, miłości i zrozumienia. Tak jak ty choruję i cierpię, ale w odróżnieniu od ciebie nie potrafię sobie pomóc. Jestem zdany na twoją dobroć i tylko na nią mogę liczyć w pełnym zła i niebezpieczeństw świecie.

zwierzak 2

Podopiecznymi CHATULA są również psy. Wolontariusze wiele razy ratowali ptaki, jeże i żółwie. CHATUL to miłośnicy zwierząt, którzy jeśli mogą pomóc – po prostu pomagają.

zwierzak 3

W imieniu moich czworonożnych braci i sióstr proszę cię o przekazanie 1% podatku na działalność CHATULA. W ten sposób podarujesz zdrowie i życie tym zwierzakom, które nie mają nikogo. CHATUL nie prowadzi działalności gospodarczej, nie zatrudnia pracowników, działa napędzany miłością do zwierząt!

 

zwierzak 4

Dzięki akcji sterylizacji i dokarmiania prowadzonej przez CHATUL jestem w końcu najedzona, a moje dzieci nie umierają w męczarniach. Wcześniej nikt nie widział naszego cierpienia. Nie wahaj się – przekaż 1% podatku na ratowanie niechcianych, chorych, porzuconych i głodnych zwierzaków!


Co zrobić by Wasz 1% do nas dotarł?

Możesz wypełnić swoje zeznanie podatkowe przez internet

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Rozliczając się w inny sposób należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym zatytułowaną “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”.
Wpisujemy:
Numer KRS: 0000312325
Wnioskowana kwota: obliczony przez Ciebie Twój 1%

Dziękujemy za każdą przekazaną darowiznę. Przekazany przez Was 1% na pewno zostanie wydany na pomoc zwierzętom w potrzebie!