Konflikt sąsiedzki rozwiązany

Konflikt sąsiedzki rozwiązany

Na początku lipca br. zostaliśmy poproszeni przez Urząd Miasta o pomoc w rozwiązaniu sporu w jednej ze wspólnot mieszkaniowych przy ul. Nawrota, którego podłożem miały być zamieszkujące teren wspólnoty koty i gołębie stołujące się w kocich miskach. Nasza wolontariuszka Anna w dniu 11 lipca br. wzięła udział w spotkaniu mieszkańców z przedstawicielem administracji zarządzającej budynkiem oraz przedstawicielem bytomskiego Sanepidu. Efektem tego spotkania było przyjęcie przez zaangażowane strony planu sterylizacji kotów zamieszkujących na terenie wspólnoty oraz wyznaczenie miejsca dokarmiania i bytowania kotów wolno żyjących.

W ramach realizacji tego planu wysterylizowane zostały kocice zamieszkujące teren wspólnoty oraz ustawione zostało zadaszenie na dokarmianie w miejscu zaakceptowanym przez administrację i wszystkich lokatorów budynku.

Nasza praca na tym podwórku będzie nadal kontynuowana, gdyż na obecną chwilę pozostaje do złapania chory kocur, którego czeka leczenie stacjonarne. Mamy w planach również dalsze sterylizacje – część kotów z uwagi na niesprzyjające wcześniej warunki bytowania przeniosła się na sąsiadujące podwórka.

Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim stronom sporu za otwarcie się na argumenty, przedstawicielom instytucji za współpracę z naszą fundacją, pani karmiciel za wydatną współpracę z naszą fundacją oraz lokatorom budynku za umożliwienie realizacji planu.

Na fotkach podwórko przed akcją i po akcji, z ustawionym zadaszeniem do dokarmiania kotów.

.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

one + 3 =