Sterylizacja – by koty miały lepsze jutro

1000 zł

Potrzebna kwota

17

Ilość wpłat
Darowizna 76%
240 zł do realizacji celu

Sterylizacja – by koty miały lepsze jutro

W Polsce na wolności żyje kilkaset tysięcy kotów. Większość z nich nie dożywa 8-go roku życia, a w wielkich miastach 5-ciu lat. Koty giną w wyniku wypadków komunikacyjnych, otrucia, na skutek chorób i z głodu. Prawie każdy kot trafiający pod opiekę CHATULA jest chory. Trudno wprost opisać ogrom kocich nieszczęść – ropnie, gnijące ogony, wyżarte przez koci katar oczy. Nie wszystkie koty udaje się uratować, nie wszystkie mają szczęście trafić na nas.
To co widzimy jest wierzchołkiem góry lodowej, prawdziwe tragedie dzieją się w zakamarkach szop i piwnic. Tam, gdzie nie przychodzi człowiek, śmierć zabiera kocięta, tam najczęściej umierają koty. Populacja kotów wolno żyjących jest za duża, a ludzie nie są w stanie zapewnić im wszystkim godziwych warunków życia. Jedynym humanitarnym sposobem na zmniejszenie ich populacji jest sterylizacja.

Czy wiesz że?

– Jedna kotka i jej potomstwo mogą wydać na świat 420 000 nowych kocich istnień w ciągu 7 lat! Większość z tej liczby nie przeżyje i będzie umierać w męczarniach.
– Każdego roku w polskich schroniskach usypianych jest kilkanaście tysięcy kotów.
– Wiele przyniesionych do schronisk kotów zostaje poddanych zabiegowi eutanazji z powodu braku miejsc.
– Znaczna liczba nowo narodzonych kociąt zostaje w okrutny sposób zabitych przez człowieka
– Większość miotu wolno żyjącej kotki nie dożywa 1 roku
– Kastracja i sterylizacja zatrzymuje cykl rozmnażania, cierpienia i śmierci zwierząt!

Dla dobra kotów musimy myśleć o ich przyszłości. Sterylizacja jest realizacją odpowiedzialnej miłości dla zwierząt. Sterylizując dziś, zapewniamy kotom lepsze jutro.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

seventeen − twelve =