Dom tymczasowy

Strona główna / Dom tymczasowy

Dom tymczasowy to osoba, która przyjmuje pod swój dach psa lub kota z Fundacji CHATUL i opiekuje się nim, jak własnym aż do momentu znalezienia mu domu stałego. Tymczasownie jest najskuteczniejszą metodą pomocy – tylko w domu, dzięki indywidualnej opiece zwierzę prawidłowo się socjalizuje, w domu najszybciej zdrowieje, a opiekun dowiaduje się najwięcej o jego charakterze, co ma znaczący wpływ na odpowiednie wybranie domu stałego. W trakcie pobytu w domu tymczasowym Fundacja aktywnie szukają domu docelowego dla podopiecznego.

Poza opieką nad czworonogiem, obowiązkiem domu tymczasowego jest stałe pozostawanie w kontakcie z CHATULEM i informowanie o postępach w leczeniu, socjalizacji lub ewentualnych problemach ze zwierzakiem.

Dom tymczasowy otrzymuje od Fundacji CHATUL:
– wsparcie doświadczonych wolontariuszy – domów tymczasowych

– opiekę weterynaryjną dla zakwaterowanego zwierzaka w wyznaczonych lecznicach
– wyżywienie, żwirek (do ustalenia)

Nie uznajemy tzw. płatnych domów tymczasowych. Zapewniamy karmę i opiekę weterynaryjną, ale nikomu nie płacimy za opiekę. Opieka ma wynikać z dobrej woli i chęci pomocy pokrzywdzonemu stworzeniu.

Bycie domem tymczasowym to pomoc, przygoda i wielka odpowiedzialność. Staramy się tak dobierać zwierzęta do domów tymczasowych, by opiekun bez problemu podołał opiece. Początkujący dostają zwykle zwierzęta młode, oswojone i zdrowe. Posiadanie własnych psów czy kotów nie jest przeciwwskazaniem do zostania domem tymczasowym.

Jeśli masz pytania, lub już się zdecydowałeś – daj znać! chatul@chatul.pl