Neron bez nosa i uszu, z chorymi powiekami

Neron bez nosa i uszu, z chorymi powiekami

Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy tę kocią biedę dosłownie nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzimy. Widok kota – dorosłego kocura w takim stanie był dla nas szokujący!
Neron, tak nazywa się ten biedak, przybłąkał się do miejsca dokarmiania jakiś czas temu. Początkowo jedynie dokarmiany, wzbudzał w mieszkańcach strach. Na szczęście pewna Pani zainteresowała się wyglądem kocura, którego zaczęła dokarmiać, zawiozła do weterynarza i postanowiła mu pomóc, na ile to będzie tylko możliwe. Neron zamieszkał w domu opiekunki, a my postanowiliśmy zorganizować mu pomoc medyczną, której koszty będą z pewnością bardzo duże.


Neron jest kotem w sile wieku. Niestety, jego stan zarówno wizualny, jak i zdrowotny jest tragiczny… Kikuty uszu, kikut nosa, wywinięte powieki – to wszystko sprawia, że patrząc na Nerona zastanawiamy się, co go spotkało i jak on to przeżył…
Po pierwszej wizycie w lecznicy wiemy już, że obrażenia Nerona nie są obrażeniami mechanicznymi. Są one zbyt symetryczne. Z wywiadu w trakcie wizyty wiemy, że Neron ma wysięk ropny z oczu i nawracające biegunki. Jest jednocześnie kotem pogodnym i spokojnie znoszącym wszelkie zabiegi i badania. W trakcie pierwszej z wizyt została pobrana krew do specjalistycznych badań, wykonane zostały testy na choroby wirusowe, usg i rtg oraz usunięto śrut z łokcia w jednej z łap.Kocur ma leukocytozę 27.000, powiększone węzły chłonne, zmienione jelita.


Neron został zabezpieczony farmakologicznie do czasu nadejścia wyników z laboratorium. Wstępne diagnozy, pod kątem których diagnozowany jest kocur to chłoniak, choroba autoimmunologiczna, martwica, nadczynność tarczycy.
Neron jest bardzo zżyty ze swoją opiekunką. Chcemy pomóc kocurowi zapewnić mu lepsze życie i ułatwić opiekunce opiekę nad kocurem.

Obecnie nasze konto świeci pustkami. Wciąż sterylizujemy i leczymy koty wolno żyjące, które również chorują, a tylko my możemy zapewnić im opiekę. To koty, które nie maja swoich opiekunów, ludzi, którzy mogliby się o nie zatroszczyć. Mamy pod opieką nasze tymczasy – koty dla których szukamy dobrych domów, w tym leczoną neurologicznie Nikitę.
Prosimy, błagamy Was o wpłaty, byśmy mogli dalej pomagać!

Jeżeli możesz pomóc Neronowi wpłać darowiznę na nasze konto:
VW Bank 63 2130 0004 2001 0462 3484 0001
z dopiskiem “Neron”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

four + 14 =